Co bych chtěla, ale ještě se mi nestalo

11. července 2014 v 16:54 | Eva |  Psaní
Zavádějící nadpis, já vím, že ano. Může to mít mnoho významů, ale ten, co mám na mysli, ten je jednoduchý. Netýká se to ovšem psaní, ale něčeho jiného. Tentokrát je to něco, co vyžaduje vycestování ze země.

Je to už nějakou chvíli, co bych hrozně moc chtěla se podívat do Asie, přesněji do Jižní Koreje. Někteří si možná řeknou, co se mi může na takovém státě líbit. Věřte mi, že je toho mnoho. Ten, kdo se o to nezajímá a nikdy si o tom nic bližšího nezjistil, tak to nepochopí. Bude spojovat třeba i Jižní a Severní Koreu, což je ta největší hloupost, kterou může kdy udělat.

Jižní Korea je naprosto nádherné místo, hlavně Soul a Busan. Jsou to města plná života, rozmanité kultury a jídla. Už v tuhle chvíli mám doma notesy, do kterých si pečlivě a řádně zapisuji místa, kam bych se chtěla všude podívat, včetně toho, jak se tam dostanu na to místo a všech podrobností. Je toho už celkem dost a nejsem na konci. Myslím, že moje návštěva tam by musela být opravdu hodně dlouhá a nejspíš taky i drahá, abych se mohla podívat na všechna ta místa, na která se chci podívat.

V cestě ale stojí něco, co mi brání tam jet v tuhle chvíli podívat. Peníze. Je to celkem finančně zátěžové. A člověk nemůže všechny peníze, co dostává, dávat jenom na nějaký zájezd, ale musí myslet taky na jiné věci. Nepatřím do rodiny, která má dost peněz a stejně tak mí rodiče nejsou jenom tak někdo, kdo by mi řekl, že mi to klidně zaplatí, jako to mají někteří. Já když se chci někam podívat, tak hezky za svoje vlastní peníze. Navíc bych se cítila i trapně a hloupě, kdybych zatěžovala své rodiče s tím, aby mě platili dovolenou, když sami nikdy pořádnou takovou dovolenou neměli a kdo ví, jestli někdy mít budou. Prozatím musím myslet i na jiné věci, než je jenom cesta na mé vysněné místo. Jakmile vyřeším finanční stránku, mám pocit, že si tuhle část svého přání a snu budu moci splnit.

V tuhle chvíli ještě to je daleko mimo můj dosah. Ale věřím si, že jednou se mi to podaří a já si získám dost peněz na to, abych mohla strávit dostatečný čas v Jižní Koreji a podívat se na ta místa, která bych tolik toužila vidět. A ty jídla, co mám chuť ochutnat. Zatím člověk nad tím jenom sní a může to plánovat, realizace je ještě přede mnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama