Můj názor na plastiku

30. července 2014 v 12:09 | Eva |  Psaní
Když jsem našla tohle téma, tak jsem si říkala, že bych o něm mohla zkusit napsat. Tohle je vlastně něco, co se v poslední době řeší více, než kdykoli předtím. Skoro každý kolem mi přijde, že si něco nechává upravit. Ani ne tak možná u nás v Česku, jako v zahraničí. I když hádám, že tady je takových lidí taky dost. Například já se zajímám o Asii a zrovna v Jižní Koreji chodí celkem hodně lidí na plastiku, ať už je to kvůli očím, nosu nebo bradě, prostě cokoli. A nechodí tam jenom holky, ale celkem dost i kluci. Tady to teda ještě tak rozšířené není, ale mám pocit, že je to přece jenom častější a častější, že se nechávají všichni upravovat. A to teď nemluvím o liposukcích, které v současné době jsou i bez nějakých vážných zákroků díky laserům a podobným přístrojům.

Ale proč? Protože chtějí vypadat lépe, než jací jsou. Chtějí vypadat podle ideálů, které se líbí ostatním a vidí je všude kolem. Je sice fakt, že někteří se narodí s nádhernou tváří a někdo hold má nějaké viditelnější nedostatky. A přitom by stačilo, aby jenom našli nějaké pozitivum ve svém negativu. Jak by to vypadalo, kdyby celý svět byl plný dokonalých tváří, které jsou bez chyb a všechny vypadají stejně nebo aspoň podobně? Já si pamatuji, že jsem jako mladší nenáviděla svůj nos, furt jsem si říkala, že kdybych neměla strach, tak až bych byla starší, tak bych si ho dala změnit. Ale později jsem našla různá pozitiva například přes slavné ženské osobnosti, které taky nemusí mít zrovna ten drobný nos, aby mohly být krásné, úspěšné a spokojené. A teď už by mě jít na plastiku s tímhle rozhodně ani nenapadlo. Proč si jít dobrovolně ničit vlastní tělo, abych musela vypadat podle ideálu ostatních, když můžete i z tohohle pro sebe udělat něco kladného? Stačí jenom nebýt tak zaměřená na takové drobnosti. Holky chodí často na plastiku prsů, aby je měly větší, ale proč? Chápu, že si myslí, že se klukům budou líbit, ale řekněte si, kolik žen na světě existuje, které taky nemusí mít zrovna velké číslo a jsou se sebou spokojené a mužům se líbí.

Když je to z vážného důvodu, jako například zbavit se jizvy nebo kvůli jiným problémům, tak to chápu. Když se vážně popálíte a je potřeba s tím něco udělat, rozhodně jsem pro. Ale dobrovolně upravovat věci, které ani nemusí být upraveny? To si myslím, že je zbytečné a hloupé. Člověk by měl být rád s tím, jak se narodí, je přece dítětem svých rodičů, tak proč by se měl snažit vypadat jako někdo jiný? Nechápu lidi, co si dávají plastiky celého těla, aby vypadali jako slavná osobnost nebo jako Barbie či Ken. Co je to s vámi lidi? To musíte být jako někdo jiný a nemůžete být originální ve svém smyslu, jak jste se narodili?

Jako malá jsem byla podle mě dost slepá na hodně věcí, byla jsem nezkušená a mladá, z toho důvodu jsem si myslela, že bych taky měla jít na plastiku, abych měla menší nos jako všechny holky kolem mě, ale nakonec jsem z toho vyrostla a jsem za to ráda. Neumím si představit, že bych do sebe nechala dobrovolně řezat a ani by se to stejně nemuselo povést nebo by mohly nastat i jiné problémy. Ne, pokud by se nestalo něco vážného, kvůli čemu bych musela takhle pod kudlu, tak říkám ne, nešla bych.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama