Hraní her - ztráta času?!

20. srpna 2014 v 13:45 | Eva |  Psaní
Tomuhle jsem se rozhodla věnovat z toho důvodu, že mi přijde, že tohle čtu a slýchám příliš často od lidí, které mám kolem sebe. Když člověk zmíní hraní her, tak slyší pouze větu typu "Hraní her? Ztráta času!". Neslyší větu ve stylu, že nemá hry rád nebo ho to nebaví. Ne. Ale slyší ztráta času.

Proč ale tohle ti lidé tvrdí?

Mně osobně to trochu leze na nervy, když tuhle větu slyším. Protože u mě, je rozdíl mezi touto větou a něčím, co nemám rád. Nemáš něco rád nebo tě to nebaví? Tak to řeknu takhle! Proč to říkat nějak jinak, ještě aby se ten druhý člověk měl cítit tak, že to, co jeho baví, je ztrátou času. Podle mě je ztrátou času něco, co pro toho člověka není nikterak produktivní a k ničemu to nevede. V tom případě mám někdy často chuť těm lidem říct i věty typu:

Proč potom koukáš na filmy? Proč si čteš knihy? Proč trávíš čas na sociální síti? Proč chodíš chlastat? Protože tohle všechno taky k ničemu nevede a je to ztráta času. Ale děláš to!

Možná, že to, co tady píšu, pro někoho může znít jako hloupost nebo dokonce, že to nechápu. Ale takhle na to koukám já, z mého pohledu je to přesně takhle. Když je pro ty lidi hraní her ztráta času, tak proč potom dělají i jiné věci, které jsou taky ztrátou času. Když se chtějí ve svém životě věnovat pouze činnostem, které jsou nějak produktivní a k něčemu vedou, proč potom dělají i ty ostatní věci?

Ten život by byl ale nudný. Nikdy nejspíš nepochopím workoholiky, kteří neznají nic jiného, než práci. Jistě, někdy toho máte v práci hodně a musíte se tomu věnovat, pokud si to místo chcete udržet. Ale jistě mi dáte za pravdu, že jsou lidi, co si práci berou i tam, kam opravdu nemusí. Nepochopím lidi, co prostě neumí vypnout. Ten mozek to taky někdy potřebuje. A nejenom mozek, ale vlastně podle mě i celé tělo potřebuje klid. To opravdu člověk musí dělat jenom věci, které jsou produktivní?

Doopravdy chápu, když lidi něco nebaví, není to jejich gusto. Já taky nemám ráda některé věci, tak se jim prostě nevěnuji. Nechávám to být. Řeknu třeba jenom, že mě to nebaví nebo to nemám ráda. Ale nikdy neříkám o té věci, že je to ztráta času. Jistě, každý může brát za ztrátu času něco jiného. Pro někoho to, že člověk tráví čas hraním her, pro jiného zase to, když chodí na diskotéky chlastat.

Je ale vážně nutné tvrdit vůči ostatním, že je to ztráta času, když vás to jednoduše nebaví? Není. Já ráda hraji hry, opravdu mě to baví a trávím nad tím taky dost času, ale nikdy mi to jako ztráta toho času nepřišlo. Ovšem, když to zmíním před někým, kdo si právě tohle o hrách myslí a on mi odpoví jenom "Ztráta času!", tak se potom cítím divně. Mám chuť se jich zeptat na ty věci, co jsem již zmínila, mám chuť jim něco říct, ale jsou to lidi, které znám, přátelé, a nemám chuť se s nimi o takových věcech dohadovat.

Zajisté, hraním her ničeho nedosáhnete, asi tak jako koukáním na filmy, ale je to taky jiný druh odreagování se. Někdy si u toho dobře procvičíte mozek, když si vyberete tu správnou hru. Kolikrát jsem něco hrála a bylo tam vyřešení některých hádanek, které taky daly trochu zabrat. Není to jenom to, že prostě sedíte nebo ležíte a pohybujete páčky na ovladači nebo tlačítka na klávesnici a pohybujete svojí postavou. Je to něco, co vám taky někdy dokáže pěkně "zavařit mozkové závity", jak tomu říkávají u nás doma. Sledování filmů miluji a ty filmy mi možná přijdou jako větší ztráta času, protože tam fakt jenom koukáte a nic neděláte (pokud nesledujete kriminálku a nesnažíte se taky přijít na to, kdo by mohl být vrah).

Jak jsem už v tomto článku napsala, tak je možné, že pro někoho byl tenhle článek ukňučený a hloupý. Ale tak nějak jsem ze sebe musela dostat tu frustraci toho, když někdo o tomhle tvrdí tohle. Když už, tak vás to nebaví, nemáte to rádi, ale neříkejte o tom, že je to ztráta času. Jakmile se totiž nad svým životem zamyslíte, tak si uvědomíte, že děláte mnohem více věcí, které jsou taky ztráta času. Ale věnujete se jim, protože vás to co? Baví! Máte to rádi! Tak jednoduše o hraní her řekněte, že vás to nebaví. Je to totiž naprosto to samé, jako ty ostatní činnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 20. srpna 2014 v 13:54 | Reagovat

neporovnavala by som čitanie knih alebo pozeranie filmov s hrami, ale inak je to zaujimavy a dobre napisany članok :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama