"Kdybych mohla..."

21. srpna 2014 v 14:06 | Eva |  Otázky
Přehled otázek, na které jsem odpovídala:

- Cestovat kamkoli, kam by to bylo?
- Potkat kohokoli, kdo by to byl?
- Přivést někoho mrtvého zpět k životu, kdo by to byl?
- Být na den někým jiným, kým?
- Mít něco zdarma po zbytek života, co by to bylo?
- Změnit jednu věc v životě, co by to bylo?
- Mít nějakou super sílu, co by to bylo?
- Být na den jakým zvířetem?
- Randit s kýmkoli, kdo by to byl?
- Změnit jednu věc v tomto světě, co by to bylo?
- Žít v nějakém fiktivním světě, který by to byl?
- Zničit nějakou lidskou potřebu, která by to byla?
- Změnit jednu věc na svém zevnějšku?
- Změnit jednu svou povahovou charakteristiku, která by to byla?
- Být okamžitě v něčem talentovaná, co by to bylo?
- Zapomenout na nějakou událost z mého života, kterou?
- Smazat nějakou událost z mého života?
- Mít jinou barvu vlasů, očí nebo kůže, jakou?
- Být jiný tělesný typ, který bych si vybrala?
- Žít v jakémkoli státě/městě, tak které by to bylo?
- Změnit jeden zákon v mé zemi, který bych změnila?
- Být jakékoli výšky, kterou bych si vybrala?
- Mít jakoukoli práci na světě, kterou bych si vybrala?
- Mít ve své kapse v tuhle chvíli cokoli, co by to bylo?
- Mít kohokoli po mém boku, kdo by to byl?Cestovat kamkoli, kam by to bylo?
Nejraději bych si udělala takovou dlouhou a pořádnou okružní jízdu přes Čínu, Japonsko a Jižní Koreu. Tyhle země mě totiž nejvíce zajímají a fascinují a z toho důvodu, kdybych si mohla vybrat, kam bych v tuhle chvíli chtěla odcestovat, tak by to bylo nejspíš na tyhle země a udělala bych si takovou okružní jízdu přes všechny tři, abych se podívala na tamní kulturu, památky, ochutnala jídlo.

Potkat kohokoli, kdo by to byl?
Christina Aguilera. Přesně tak ona. Mám ji ráda už od jejího debutu a pořád ji mám ráda stejně. Je pro mě něco jako nedosažitelný idol. Miluji její hlas, písničky a i když si prošla taky různými hudebními styly tak mi přijde pořád stejně dobrá. Jistě, měla svoje světlé a temné chvíle, ale kteří slavní nemají. V nedávné době se ukázala i s trochu kypřejší postavou a i když ji lidé kritizovali, tak se stejně nedala a věřila sebe a ve svoji postavu. Vždyť že je někdo slavný, ještě neznamená, že musí být ultra štíhlý. Mnoho lidí ji podle mě opustilo, protože je prostě omrzela, nebo se jí přestalo líbit, jakým směrem se ubírá, ale já ne. Kdybych mohla, tak bych ji nejraději potkala, řekla ji, jak ji mám ráda a ať pořád dělá svoji hudbu a neposlouchá kritiky a lidi kolem sebe, kteří ji chtějí jenom potopit.

Přivést někoho mrtvého zpět k životu, kdo by to byl?
Paul Walker. Jo, myslím toho herce. Vloni na podzim mě jeho smrt celkem silně zasáhla, stejně asi jako hodně jeho přátel, rodiny a fanoušků. Nikdy jsem ho nepoznala osobně, ale vím, že jsem ho měla ráda hrozně moc od doby, co jsem ho viděla v jedné středoškolské komedii, ve které hrál a potom se objevil v Rychle a zběsile, které doteď miluji. Sledovala jsem ho na FB a byl to podle mě úžasný člověk, který miloval auta, svoji práci, přátele s rodinou a pomáhal lidem kolem sebe. Jeho organizace je celkem hodně známá a vždycky se hrnul pomáhat i sám osobně, neposílal jenom lidi. Tolik bych si přála, aby tu mohl ještě být a kdybych mohla, jeho bych přivedla zpět.

Být na den někým jiným, kým?
Mohu říct Miranda Kerr? Nejenom, že je hrozně nádherná, má skvělou postavu, pracuje pro luxusní značky. Ale, i když se už rozvedli, její manžel byl Orlando Bloom! A právě jejich synek je tak roztomilý. Vážně bych si někdy přála vyzkoušet, jaké by to bylo být jako ona. I kdyby to mělo být jenom na den. Jistě, nikoho život není perfektní a já neznám její osobnost v soukromém slova stylu, takže by se mi to třeba nelíbilo, jaká ve skutečnosti je (Kterého slavného taky takhle dobře známe, že?). Ale zkusit to, být jako ona, to by nic nestálo, tak proč to nezkusit.

Mít něco zdarma po zbytek života, co by to bylo?
Elektřinu. Jasně, zní to celkem trochu vtipně, ale opravdu je to tak. Kdybych si mohla přát mít cokoli po zbytek života zdarma, tak by to byla elektřina. Jsem totiž člověk, který je hodně vytížený na elektrické předměty a podobné vymoženosti, takže to taky celkem leze člověku do peněz. Z toho důvodu bych ji měla nejraději zadarmo po celý zbytek života.

Změnit jednu věc v životě, co by to bylo?
Mít lepší možnosti na vzdělání. Kolikrát jsem v minulosti říkala, že bych chtěla studovat v zahraničí nebo jsem chtěla jít na jistou prestižní univerzitu. Jenomže mi to nedovolovaly peníze. Ono to stojí hodně peněz a ne všichni rodiče jsou jednoduše dobře finančně zajištěni, aby tohle mohli svým dětem zajistit. Ačkoli musím uznat, že jsem oproti ještě jiným na tom nebyla špatně, ale přece jenom to, co jsem si opravdu přála, to se mi nemohlo splnit a už nikdy nesplní. Čas přece jenom člověku ubíhá. Kdybych mohla, tak bych nejraději změnila ty možnosti, co jsem měla, když jsem rozhodovala vysoké, abych tam mohla napsat i to, co jsem doopravdy moc chtěla.

Mít nějakou super sílu, co by to bylo?
Teleportace. Tohle bych si rozhodně přála mít ze všeho nejvíc. Stačilo by jenom pomyslet na to, kde bych se chtěla objevit a už bych tam byla. Samozřejmě, že by to mohlo mít i vedlejší účinky jako třeba, že bych se objevila trochu vedle, třeba na střeše budovy, protože hádám, že všechno má své mouchy. Ale tohle by se mi líbilo. Nejenom, že bych nedala žádné peníze za zbytečné cestování a přespávání, takže placení za hotel, letenky a jiné věci, ale ke všemu bych mohla být vážně kdekoli a peníze by nebyly přepážkou. Co by to potom bylo za problém být jeden den támhle ve Vancouveru, další v Tokiu a další zase v Londýně? Žádný, protože by ta teleportace byla hotova během chvíle. Stálo by mě to třeba trochu sil, ale nic co by se nedalo unést.

Být na den jakým zvířetem?
Náš pes. Ten chlupáč má takové volno, pohodlí a luxus, že se o tom některým psům bohužel může jenom zdát. Někdy si říkám, že je škoda, že si nemůžeme vzít více psů a pomoci jim z útulků. Ale vážně, kdybych si mohla vybrat, tak bych chtěla zkusit být jako naše fena. Být přesně takhle rozmazlovaná, s takovým množstvím pozornosti, jenom se válet a mít takového jídla jako ona.

Randit s kýmkoli, kdo by to byl?
Řekla bych, že by to byl Super Junior leader Leeteuk. Existuje tolik lidí a mě napadl zrovna on. Proč? Kdo se o ně nezajímá, tak si řekne, kdo to je nebo proč zrovna on. Ale když ho poznáte, tak víte, že by to byl skvělý přítel. Je vtipný, umí se v životě někam dostat, podle jednoho pořadu, ve kterém byl (WGM), tak vypadal jako milý "manžel". Ale říkáte si, že tohle je na televizi a takhle se chová spousta jiných celebrit? Tak počkat! Nikdy neměl žádný skandál, co já vím. Ale je tu jiná věc, která hlavně ukazuje to, jaký ve skutečnosti je. Jaký je leader své skupině. Leader je vybrán z nějakého důvodu a on byl podle mě z toho správného. Když si vyhledáte a poslechnete členy jeho skupiny, jaký je, jak se k nim chová a dokáže se starat o různé situace. Je to milý a zodpovědný člověk, na kterého se podle mě dá spolehnout. Ačkoli je velmi vytížený, protože si bere spoustu práce. Celkem hodně bych takového člověka brala za svého přítele, se kterým bych chodila.

Změnit jednu věc v tomto světě, co by to bylo?
Vymazat zbraně. Asi takhle bych to řekla. Jak by jinak lidé bojovali a zabíjeli se, kdyby zbraně neexistovaly. Kdybych mohla, tak bych nejraději smazala z povrchu zemského všechny zbraně a ještě k tomu i jejich návody, jak je vyrobit a všechno k nim potřebné. Jistě, že by se možná vyrobily znova, ale tak bych to mohla klidně dělat pořád dokola, dokud by to ty jisté lidi neomrzelo, že? O kolik by to tady bylo lepší, kdyby se furt někde nestřílelo, nelítaly věci do vzduchu, neobávalo se raket a jiných věcí, které prostě lidstvo muselo vyrobit a nedalo si pokoj. Vždyť proč ne, zabíjejme se navzájem jako zvířata, když by se dalo tolik věcí vyřešit jinak. Zabíjejme se, když nám cvakne v hlavě nebo se na někoho naštveme. Ono by se to dělo furt, ale už ne v takovém množství a takhle hromadně.

Žít v nějakém fiktivním světě, který by to byl?
Možná budu znít jako malé dítě, ale vybrala bych si Narnii. Ale vážně, komu by se nelíbilo žít v takové zemi, kde zvířata mluví, nejsou tam žádné vymoženosti, které by vás rozptylovaly od toho, abyste mohli žít skvělý den a pobíhat někde venku. V Narnii to ve filmu a v knihách vypadalo líp, než tady. Ať už kolem toho, jak je to tam takové pohádkové, až po přírodu kolem a nabízející dobrodružství. Když zrovna nebude probíhat nějaká válka nebo jiné spory. Zrovna v té mírumilovné době by to nemuselo být špatné.

Zničit nějakou lidskou potřebu, která by to byla?
Dobře, u tohohle budu trochu nudná, když řeknu, že mě žádná, kterou bych zrušila, nenapadá, protože tomu tak opravdu je. Přijde mi, že všechno prostě k člověku patří a nerušila bych nic. Jistě, někdy můžou nějaké fyziologické potřeby být otravné, ale prostě bych je nerušila.

Změnit jednu věc na svém zevnějšku?
Myslím, že jsem tady zmiňovala v článku o plastice, že mi vždycky dělal starosti můj nos. Samozřejmě, že jsem si na něj zvykla a pod kudlu bych ho nedala, abych ho změnila. Ale kdybych si mohla vybrat prostě si jenom tak něco změnit, tak tohle je nejspíš jediná část na mém těle, která mě napadne. Navíc je to jediná věc, kterou tady mohu napsat a psát, že bych na sobě nic neměnila, mi přijde takové divné. Popravdě to čistá pravda není, protože kdybych opravdu ho mohla změnit, řeknu jenom pomocí kouzla, tak bych to udělala. Ale tohle není žádný kouzelný svět, ale skutečnost.

Změnit jednu svou povahovou charakteristiku, která by to byla?
Ráda bych byla mnohem komunikativnější, chtěla bych se umět víc projevovat, takže bych ráda řekla, že bych se nejraději změnila z introverta na extroverta, který se nebojí mluvit na veřejnosti a projevuje bez sebemenších potíží své názory a problémy, aniž by musel přemýšlet nad tím, že jsou lidé kolem a jiné další problémy, které s tím u mě souvisejí a někdy mi lezou krkem, ale nemohu se jich jednoduše zbavit, protože už to mám v sobě od dětství.

Být okamžitě v něčem talentovaná, co by to bylo?
Hrát na hudební nástroj. Mohla jsem napsat psaní, ale to mi nepřišlo jako něco, co je opravdu těžké se naučit pro mě. Hlavně už se v psaní zlepšuji a baví mě, mám u něj výdrž. Jenomže vím, že v minulosti jsem zkoušela hrát na piáno a přestalo mě to po nějaké době bavit, protože mi to jednoduše nešlo. Takže kdybych si mohla vybrat, tak bych nejraději měla okamžitý talent na hraní na hudební nástroj. Jaký bych si vybrala? Popravdě mě v poslední době celkem hodně chytly housle, jak znějí, mi přijde takové uklidňující a krásné. V tuhle chvíli se mi nejspíš libí ze všech hudebních nástrojů nejvíce, takže bych nejraději měla okamžitý talent právě na ně.

Zapomenout na nějakou událost z mého života, kterou?
Hodně dětí si tím projde, ale já bych ráda zapomněla na to, jak jsem byla na základní škole šikanována. Je nejspíš možné, že za to, jaká jsem teď, může zčásti právě to, co se mi dělo. Jistě, ne celá moje osobnost na tom může být zakládaná, ale přece jenom si myslím, že to ve mně něco přecvaklo, co ze mě udělalo introverta, který se bojí navázat si přátelství a komunikovat s lidmi. Ono, když vás na základní škole šikanuje několik holek ze třídy a v jednu chvíli je to opravdu tak zlé, že se s vámi vůbec nikdo nebaví, vyhýbá se vám (i vaši přátelé) a odmítáte chodit do školy, tak už to přece jenom nic snadného není. Nejraději bych na tohle dětství zapomněla. Je to vzpomínka, která mi jinak moje šťastné dětství a školní léta na základní škole kazí.

Smazat nějakou událost z mého života?
Nejraději bych smazala jednu událost, která se mi stala na mých 18. narozenin. Je to celkem zdlouhavý a složitý příběh, ale kdybych ho měla zkrátit. Rozhodla jsem se vydat do ciziny s jednou holčinou, které jsem bohužel nechala všechno na starosti, aby se o to postarala. Jakmile jsme do ciziny dorazili, ona mě tam nechala, přičemž mi lhala. Takže jsem tam zůstala sama, bez možnosti vědět co a jak, kam se mám vydat nebo co mám dělat. K tomu všemu mi přidělala naprostý šok, když jsem si myslela, že ji někdo něco udělal, například unesl, když se neozývala. V Itálii jsem tehdy zůstala sama kvůli tomu, že jsem byla naivní a pitomá, neposlouchala rodiče a nechala jsem všechno na jedné holce, která se ukázala jako nezodpovědná, i když byla o tři roky starší. Nakonec jsem stála rodiče ještě spoustu peněz, když kupovali rychlou letenku zpátky a připravila jsem jim spoustu starostí, které si doteď vyčítám. Byla jsem hlupák a nejraději bych tohle celé smazala.

Mít jinou barvu vlasů, očí nebo kůže, jakou?
Tak na tohle mohu říct, že u tohohle si vybrat neumím. Jsem spokojená se všemi těmihle věcmi a nechtěla bych je měnit. Jsem raději bruneta než blondýna, oči preferuji hnědé nad modrými a i když mám trochu moc světlou pleť, protože opalování není pro mě a slunce na mě stejně moc nechytá, tak se mi taky tohle líbí a nechtěla bych jinačí, protože jsem na tohle zvyklá.

Být jiný tělesný typ, který bych si vybrala?
Často závidím lidem, co toho mohou sníst, kolik jenom chtějí, a stejně zůstanou hubení a nepřiberou, i když nějak moc necvičí. Jak bych si přála mít možnost sníst takových věcí a v takovém množství jako kamarádka, co znám, a která na sport opravdu není, a je přesto pořád neuvěřitelně hubená a nepřibere ani za nic. Jistě, nějaké to kilo se jí samozřejmě na váze třeba taky ukáže, ale je prostě pořád jako proutek. To já kdybych jedla tak jako ona, tak už vypadám tak na sto kilo.

Žít v jakémkoli státě/městě, tak které by to bylo?
Vybrala bych si Jižní Koreu - Soul. Tohle město mě uchvátilo od doby, co jsem se o něj začala více zajímat. Zatímco spousta mých přátel spíš sní o New Yorku, Londýně nebo jiných podobných městech, tak já jsem byla okouzlena tímto městem. Tolik bych si přála tam zkusit žít. Vážně bych dala nevím co za to tam strávit nějakou tu dobu a bydlet tam. Jedna známá tam bude bydlet už druhým rokem a říká, jak je to tam naprosto skvělé a lepší město nikdy nepotkala. A ti hodní lidé, kteří se tam kolem vyskytují a těch možností, které to město nabízí. Jednoduše tohle je to město, kde bych nejraději žila, kdybych mohla.

Změnit jeden zákon v mé zemi, který bych změnila?
Tady mě popravdě ani nějak nezajímá, který zákon bych změnila. Možná budu znít krutě, ale někdy bych opravdu znova povolila trest smrti. Někteří lidé jsou opravdu taková zvířata, která by si ani nic jiného nezasloužila. Samozřejmě, že by to muselo mít své meze, odkdy by to bylo a muselo by být opravdu potvrzené, že to ten člověk udělal, ale jinak. Tohle je nejspíš jediný zákon, který mě v tuhle chvíli napadl, který bych tady u nás dala. A vlastně ve více zemích, protože to, jak se někteří lidé chovají, to podle mě vězením zlepšit nejde.

Být jakékoli výšky, kterou bych si vybrala?
Ačkoli měřím dobrých 166 cm, často si říkám, že bych přece jenom brala být třeba o těch několik centimetrů vyšší. Nejspíš za to může můj bratr, který mi pořád říká, že jsem jenom prcek, jsem proti němu malá a tím, že jsem holka, se vymluvit nemohu. Má pravdu, existují i vyšší holky. Proto bych si někdy přála, mít třeba kolem těch 175. Ale zase musím uznat, že na svoji výšku si moc nestěžuji.

Mít jakoukoli práci na světě, kterou bych si vybrala?
Nejraději bych měla práci, která vyžaduje cestování. A která není nebezpečná a je celkem dobře placená. Něco, kde bych mohla být třeba týden v jednom městě, další týden v jiném. Samozřejmě, že bych měla i vlastní domov, kde bych chtěla trávit nějakou tu dobu a nebýt pořád jenom pryč, ale taková práce by mi nevadilo. Nevadilo by mi to, navíc když by to platil zaměstnavatel, tak proč ne? Člověk se někam podívá, volno mít v tom místě bude určitě taky. Tak proč to nezkusit a nemít takovou práci.

Mít ve své kapse v tuhle chvíli cokoli, co by to bylo?
Nejraději bych řekla, že bych tam měla balíček bankovek, ale proč bych je tam měla, to sama nevím. Ovšem záhadně a magicky, kdybych tam mohla v tuhle chvíli mít cokoli, tak by to bylo právě ono. Ono se toho navíc do kapsy moc nevejde, takže je to takové ošemetné.

Mít kohokoli po mém boku, kdo by to byl?
Můj první pes, který už bohužel není mezi námi. Byl to můj mazel a měla jsem ji nejraději ze všech. Ačkoli je to už 4 roky co je pryč, tak kdybych mohla, nejraději bych ji měla opět vedle sebe. Aby tady mohla zase se mnou být a stejně tak s celou naší rodinou, která ji měla hrozně ráda, i přes těžké začátky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama