Kdybych tak měla 3 přání

14. srpna 2014 v 18:03 | Eva |  Psaní
Kolikrát si člověk říká, co by se dělo, kdyby si mohl splnit přání a hlavně jaká přání by to byla? Co by si člověk mohl asi tak přát? A jaká by byla moje 3 přání?

Když nad tím tak přemýšlím, moje přání by se týkala peněz. Ale ne v tom smyslu, že bych si přála mít peníze, ale bylo by to o něčem, co to s nimi má hold něco společného. V přáních si podle mě člověk hlavně přeje to, co jednoduše nemůže ve skutečnosti mít, protože na to nemá. Alespoň taková jsou moje přání. Jsou to přání, která si ve skutečnosti dovolit nemohu. Jistě, kdybych se třeba snažila více, mohla bych. Ale nemám a proto to jsou v tuhle dobu pouze přání. Ale jsou to přesně ta přání, která se hodí napsat do tohohle článku.

Moje 1. přání: Studium v zahraničí - jde o to, že už nějakou chvíli si přeji studovat v zahraničí, jenomže si to nemohu dovolit. A ne, nechci nic ve stylu Erasmus nebo podobných u nás známých programů, na které třeba můžete i dostat příspěvek nebo něco podobného. Popravdě nevím, jak Erasmus funguje, protože jakmile jsem se dozvěděla, že s ním by to tam, kam chci, nevyšlo, tak jsem se ve skutečnosti dále o něj nezajímala. Ale chtěla bych jet studovat korejštinu do Koreje. Jsou tam kurzy, které trvají po určitou délku doby, od pár týdnů, až přes pár měsíců a já bych ráda jela studovat na těch několik měsíců. Jenomže je to snad finančně náročnější, než jet tam na normální dovolenou. Školné je drahé, ubytování a ještě nějaké ty kapesné k tomu. Je to hold něco, co bych normálně mít nemohla a proto si to mohu pouze přát a být to součástí mých třech přání.

Moje 2. přání: Dovolená pro rodiče - mí rodiče už jsou starší, je jim přes 60, ale nikdy za celý svůj život pořádně nevycestovali z naší země na nějakou hezkou dovolenou k moři. Táta byl aspoň v Německu, ale máma nikdy. Ta se nikdy za hranice naší země nepodívala. Kdykoli mohou, tak se dívají na cestopisné dokumenty z nějakých krásných zemí, od moře, kde je krásná příroda, ale nikdy se tam jet podívat nemohou, protože si na to nedokázali našetřit a jejich důchod teď taky není nijak velký. Hold zatímco v cizině si mohou důchodci dovolit i cestovat, v naší zemi to tak reálné není s těmi platy. Proto, kdybych měla tři přání, tak by jedno z nich bylo to, že bych rodičům zařídila nějakou pěknou dovolenou v zahraničí.

Moje 3. přání: Úspěšná spisovatelka - tak tohle je moje třetí přání, které ovšem závisí hodně na mých schopnostech. Když se nad tím člověk zamyslí, tak aby mohl být úspěšným spisovatelem, tak potřebuje umět dobře psát, zaujmout příběhem a hlavně ho to musí samotného bavit. To znamená, že pokud bych tohle přání chtěla, aby se mi splnilo, tak budu muset hlavně makat na sobě samé a svém psaní, abych se tím mohla stát. I tak je to ale něco, co rozhodně dávám do těchto 3 svých přání. Protože to patří rozhodně mezi mé hlavní priority. Rozhodně bych někdy chtěla jednou jít do knihovny, kam chodím hodně často, a vidět tam své knihy v regálu mezi ostatními.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Albertbaf Albertbaf | E-mail | Web | 5. června 2018 v 14:31 | Reagovat

The prostate is central to the a part of a male's reproductive :. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The prostate related is found just while watching rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, it is almost always really really irritating and inconvenient for the patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.

Prostate infection, also called prostatitis, is the most common prostate-related overuse injury in men younger than 55 years. Infections with the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis is the least common of all varieties of prostate infection. It is due to bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition associated with a particular defect inside gland and also the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be brought on by trauma on the urinary tract or by infections from other regions in the body. A patient may feel testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal from the prostate defect then the employment antibiotics and NSAIDs to take care of the redness.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% coming from all prostatitis cases; however, researchers have not even to create the causes of these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and heavy lifting may cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper diet is important. These are some with the steps you can take to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for overall health and will also also maintain the urinary track clean.

2. Some studies declare that a number of ejaculations each week will assist to prevent prostate type of cancer.

3. Eat steak sparingly. It has been shown that consuming more than four meals of beef per week will raise the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most critical measure to adopt to make sure a normal prostate is to opt for regular prostate health screening. If you are forty years and above, you must go for prostate examination at least annually.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama