Oblíbený předmět ve škole

2. srpna 2014 v 21:12 | Eva |  Psaní
Pamatujete si, co bylo vaším oblíbeným předmětem na základní nebo střední škole? Ba dokonce i na vysoké, co máte nebo jste měli rádi? Předmět, na který jste se nemohli dočkat, aby už jeho hodina konečně začala a nechtělo se vám končit, protože poté nastal předmět, který nenávidíte? U mě to například byla matika, kterou jsem nenáviděla. Ale jaký předmět jsem na škole tak milovala? A měnilo se to?

Neměnilo. Už od základní školy, od doby, kdy jsem ten předmět měla, jsem si ho zamilovala. Měla jsem ho ráda na základní škole, měla na střední a mám i teď. Někdo ten předmět nenáviděl, protože mu nešel. Jiným nevadil a já jsem ho milovala a to, ať jsem na něj měla jakéhokoli učitele. Nevadilo mi mít ten předmět i s tou nejprotivnější učitelkou na škole, když jsem ji v jednom ročníku měla. Je to angličtina!

Už od doby, kdy jsem ji měla poprvé ve čtvrté třídě, tak jsem si ten předmět zamilovala. Hrozně mě bavil a vynikala jsem v něm. Možná, že to nejspíš taky je jeden z důvodů, proč jsem ho měla tak ráda a těšila jsem se na něj. Byla to hodina, při které jsem vždycky mohla zazářit. Pamatuji si, jak jsem dělala všechno pro to, abych se ji dobře naučila, a doma jsem se jí nejvíc věnovala. Hlavně se mi líbilo to, že prostě jsem začala rozumět tomu, co mi říká někdo, kdo česky neumí, mohla jsem se dívat na své oblíbené filmy a seriály i v jejich originálním jazyce nebo jsem si mohla číst cizí články. Tím, že jsem tohle všechno doma dělala, tak jsem si ji dobře procvičovala a mohla jsem díky tomu ve škole zazářit.

Zatímco většina mých spolužáků se na angličtinu netěšila nebo jim byla ukradená, tak to pro mě to byla hodina, na kterou jsem se vždycky ze všeho nejvíce těšila. Taky to byl nejspíš jediný předmět, ze kterého mi nevadilo psát písemky a být při něm zkoušená. Naopak. Popravdě když na to v téhle době tak vzpomínám, chybí mi to. Chybí mi ty hodiny, které jsem měla. Někdy si říkám, že kdybych se mohla vrátit do školy, tak by to bylo hlavně ze dvou důvodů. První je ten, že bych se více učila a snažila se mít lepší známkya druhá to, že bych zase mohla mít svoje oblíbené hodiny angličtiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama