Roční období, které ke mně patří

2. září 2014 v 21:18 | Eva |  Psaní
Kdykoli si zkouším dělat nějaké testy, nebo se dostanu na podobné téma, většinou dostanu otázku, která zní ve stylu: "Jaké máš oblíbené roční období?"

Tahle otázka je z nějakého zvláštního pohledu velmi důležitá nejspíš z toho důvodu, aby to vypovědělo vaši povahu nebo aby vás jistý člověk nejspíš lépe poznal a mohl si udělat obrázek o tom, jestli se rádi koupete nebo lyžujete. I když můžete milovat jedno období ale dělat rád obě činnosti.

Po většinu mého života, hlavně od doby, co jsem starší, tak odpovídám to samé. Až mě to někdy už omrzuje pořád na tohle odpovídat. Mám ráda léto, přímo ho miluji. Jaro nejspíš taky k tomu má blízko, ale léto je prostě léto. Ačkoli se letošnímu létu nedá tak moc říct, že to bylo pořádné léto, až na několik dní neúprosných veder a teď už zase chladno a pořád jenom déšť.

Jako malá jsem milovala zimu, ráda jsem se staršími sourozenci nebo rodiči chodila sáňkovat. Lyžovat jsem se popravdě nikdy nenaučila a ani mě lyže nelákaly. Ale postupem času se to ve mně nějak měnilo. Už mě nebavilo ani chození po tom rozbláceném sněhu, který ani jako sníh nevypadal. Je rozdíl mezi sněhem v přírodě a sněhem, který vidíte samozřejmě ve městech. Ale tak nějak jsem přestala mít zimu a sníh sám o sobě ráda. Brodit se v zimě sněhem je pro mě horší než po naší ulici procházet po podpatkách a to je co říct, protože naše ulice je brána jako "památná", takže tady jsou kostky s dírami, které jsou různě vysoce postavené a chodit v tom na podpatkách je šílenství a skoro by se dalo říct pokus o zlámanou nohu.

A jak jsem začínala mít zimu raději míň a míň, tak nějak se stalo to, že jsem začala mít ráda léto víc a víc. Začala jsem mít ráda tu dobu, když se člověk nemusí balit to huňatých kabátů a mít na sobě vrstvy oblečení. Kdy se nemusím brodit sněhem, který ani nevypadá jako sníh, ale spíše jako brečka a bahno všemožných barev, jenom ne bílé. Vždycky jsem nenáviděla být nabalená a potom vlézt do autobusu směrem do školy, kde si to řidič vytopil na X stupňů nad nulou a vy jste umírali vedrem a svlékali se z bund. Přímo jsem nenáviděla, když si vedle mě někdo oblékal nebo svlékal bundu a přitom mi málem přerazil čelist. No vlastně to nemám ráda doteď, protože autobusem jezdím samozřejmě pořád.

Jako a léto, to je takový příjemný. Hlavně konec jara, když už se blíží léto a všechno je zpátky zelené a barevné. Věci jsou vykvetlé a vy si nemusíte dělat starosti s tunou oblečení. Jenom na sebe hodíte něco normálního a jdete z domu. Nebo jenom slabý svetr či bundu. Podzim mi přijde, že už ani není. Ono to vlastně vypadá jako, když už pořádně není ani to jaro. Je zima a zničehonic začnou vedra a zase naopak. Někdy vážně lituji, že nejsem v zemi, kde je jenom jedno podnebí, které si je podobné, a nejsou tam takové výkyvy teplot.

Léto navíc ke mně patří v tom, že si mohu udělat pohodlí na zahradě s knihou nebo s tabletem, prostě s čímkoli, co mě zabaví a je to. Ráda v létě sedím na naší houpačce na zahradě a čtu si. V zimě tohle není možné, protože je prostě zima a sníh. Do toho si vážně sedat nechci, hlavně když je nějakých mínus X °C. Mohu vyběhnout na zahradu a nemusím se starat o věci jako, že si musím obléct bundu, rukavice a čepici, když je fakt velká zima a sněží.

Ačkoli mám sníh ráda, když padá. Hory mi nevadí za zimy, miluji třeba i Aljašku a podobné. Ale jsem člověk, který nikde na takových místech není, když je zima a sníh, takže ho vidím jenom ve městě. A jak jsem zmínila předem, tak takový sníh mi leze krkem, protože to ani sníh být sám o sobě nemůže.

Léto je prostě něco, co se mi líbí víc. Léto pro mě přináší míň starostí a více zábavy, než zima. I když má obojí své pro a proti. Asi jako všechno. Ale já jednoduše preferuji léto a teplo. Před zimou a chladem. Znám spousty lidí, co milují zimu a sníh, naopak léto moc nemusí. Nebo mají léto rádi, ale zimu milují. Neměnili by. Já? Kdybych mohla mít příležitost se přestěhovat někam do teplých krajů, kde o sněhu pouze slyšeli, tak bych to klidně brala, bez rozmýšlení. Zimu a sníh by mi stačilo vidět jednou za čas na pouhou návštěvu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama