"Dětský skandál" v showbyznysu

9. ledna 2015 v 18:42 | Eva |  Psaní
Zaprvé chci napsat, že nebudu zmiňovat jména, i když někdo může vědět, o kom tento článek je.
A zadruhé, že všechno v mém článku je čistě můj osobní názor, který se nemusí s některými lidmi shodovat.

Dnes jsem narazila na pár starších článků o tom, jak jedna slavná hvězda "zbouchnul" svoji ex-přítelkyni. Musím uznat, že neznám přesné detaily jejich vztahu, protože se o ně tak moc nezajímám. Takže nevím, jestli to byl úlet na jednu noc, jestli měli vztah, ani jak to s nimi bylo. Četla jsem pouze o tom, že daná žena čekala, až byla ve 4. měsíci, než našla kuráž mu to říct. I ona je slavná osobnost. A v této době už nejsou spolu, i když mají dítě. Ani nevím, jestli v době, kdy mu to řekla, ještě spolu byli nebo už se rozešli. Ona s tím vyšla na světlo z toho důvodu, aby on se podepsal jako otec. A tohle je to, co mě tak nějak popudilo napsat tento článek.

Nejsem někdo, kdo by tyto dva sledoval jako slavné lidi, takže neznám jejich "každodenní známé životy", stejně tak jsem nikdy jejich vztah nesledovala. Ale celkem mě zarážely komentáře některých lidí, které se pod články s nimi objevily. A to na různých stránkách, kde jsem tyto informace našla.

Jde o to, že všichni začali převážně nadávat na něj. Ale proč, ptám se sebe? Stejně jako já neznají přesné detaily, které se kolem toho všeho vážou. A za to, že někdo otěhotní, za to nesou odpovědnost dle mého oba. Ať už to mezi nimi bylo jakkoli, zodpovědnost za to, že dívka je těhotná nesou jak ona, tak on. Ne pouze on. Četla jsem komentáře typu, že měl použít kondom. Ale nikde se nepsalo o tom, že by ho nepoužil. Navíc, to mohla být ona, kdo neměl taky ochranu. A vzpomínám si na hlášku z Přátel, kde Ross zjistil, že kondomy nejsou plně účinný a Joey z toho byl v šoku.


Naprosto miluji, když někteří začnou soudit, aniž by znali detaily. A hlavně odsuzovat a nadávat. Sice taky neznám detaily, ale podle mého zastávám "obecný" názor. Nejsem ani na jeho straně, ani na její straně. Ale prostě ty komentáře urážející čistě jeho, na ty jsem musela komentovat takto.

Četla jsem články typu, že není dostatečně chlap, že si ji nevezme, že nebere zodpovědnost. Proč není chlap? Že plně neříkal, že to dítě je jeho, ještě než se narodilo, když si nebyl jistý, protože měli podle všeho nejspíš komplikovaný vztah, který buď skončil špatně, nebo byl on-off? Protože to hned neohlásil do celého světa, že jeho ex čeká dítě, které může (ale taky nemusí) být jeho? Později testy dokázaly, že je to jeho dítě a ona s tím šla do televize, on ale sám prohlásil, že poznal, že je jeho, když se narodilo a vezme zodpovědnost jako otec. Proč si někoho brát, když ho přivedete do jiného stavu? V tuhle chvíli už to není přece potřeba. V tuhle chvíli už je takových párů, které mají děti a nejsou svoji. Některým se stane i to, že mají dítě a nejsou ani spolu, protože se rozešli mezitím (jako tihle dva). Chápu komentáře od některých, kvůli jejich víře. Chápu, že tento skandál se odehrál v Asii a celé je to proto bráno jinak. Navíc já sama tamní kulturu neznám. Ale když jsem četla komentáře o svatbě od fanoušků, kteří byli i odjinud, celkem mě to překvapilo. Vždyť přece manželství není povinnost, povinnost je postarat se o to dítě. Nevezme zodpovědnost, to je další věc. Na jeho sociální síti vidím fotky s jeho dítětem, četla jsem pár překladů z jeho 'blogu' a tráví s ním čas. Jak to mají se staráním se, když nejsou spolu, to je čistě mezi nimi. Na jak dlouho mu ho dá, když ho má v plné péči ona, to je na domluvě páru. Takhle to má hodně párů po celém světě, že se domlouvají, kdy se o dítě kdo z nich bude starat, když už nejsou spolu.

Objevily se samozřejmě i komentáře na ní samotnou. Neobjevily se komentáře jen na něj, ale i na to, jak se zachovala ona. Proč vůbec tak dlouho čekala, než mu to vůbec řekla. Je fakt, že čekat mohla z různých důvodů, nemohla najít prostě odvahu. Nevím, jestli spolu byli nebo ne. Ale některé ženy jednoduše mohou mít strach z toho, jak na to jejich protějšek a otec dítěte zareaguje. Někteří komentovali i to, že jedna její odpověď zní, jak kdyby měla moc vztahů a nevěděla, čí to dítě může být. Jde o jenom špatně formulovanou větu, nebo mohla mít vztah před ním, či po něm. Opět, neví se, jaký měli vztah a jak to mezi nimi bylo. Nemusí se hned na ni nadávat jako na lehkou holku. Ona prohlásila, že dítě je jeho a potvrdilo se to. Ona si tím byla jistá, to je důležité a tečka. Proč s tím vším šla na veřejnost a nemohla to nechat vyřešit mezi nimi a jejich rodinami. Je sice skutečnost, že sama nechápu, proč s tím šla do médií. Tím, že půjdete do médií, abyste někoho přemluvili, aby podepsal otcovský papír, mi přijde jako nátlak. Ale ona je slavná osobnost, jednou by se to stejně někdo dozvěděl.

To, že tihle jsou zrovna slavní, to nemění nic na tom, že to jsou lidé. Mohli udělat chybu, ale tenkrát jsem někde četla a slyšela, že nutit rodiče být spolu kvůli dítěti taky není správné. Zastávám ten názor taky. Hlavně, když oba se o to dítě starají a zajímají. Odsuzovat ale čistě jeho, že je to jeho vina, je taky kruté a nespravedlivé, dle mého je to věc obou. Byli pár, ona mohla říct ne, jestli nechtěl použít ochranu. Tohle se prostě nikdy nikdo nedozví, kromě nich samotných. A nikomu do toho ani celkově moc není. Je to soukromý život. Stejně jako komentáře od lidí, co mu nadávali. Nejsou ale správné ani komentáře od lidí, co nadávali čistě jí.

Tak nějak jsem tímhle článkem chtěla vyjádřit frustraci nad některými komentáři k tomuto "dětskému skandálu". Reagovat na tamních místech u těch komentářů by nemělo cenu nebo už jsou uzavřené. Někdy mi přijde, že někteří lidé jednoduše neumí uvažovat. Moc věří médiím, tomu co píší a musí brát strany a urážet, aniž by znali fakta. Mým hlavním bodem toho celého ale stejně bylo (i když to tak nevypadalo, protože jsem se rozepsala o všem): Kdo přesně nese zodpovědnost? Jenom on? Jenom ona? Nebo oba, co u toho byli? Někteří by se měli zamyslet nad odpovědí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama