Nemocnice k pláči

31. ledna 2015 v 16:49 | Eva |  Psaní
Jak jinak bych měla nazvat nemocnice tady u nás? Popravdě nevím jak to je po celé republice, ale tady u nás je nemocnice k pláči. Alespoň když bych měla popsat, co jsme s ní v posledním měsíci prožili s naší více jak 90letou babičkou.

Nejdřív se jí objevil problém s nohou, který měla špatně diagnostikovaný a dostala k tomu i špatné prášky. Ještě budiž tohle, tohle se jakžtakž může stát, že máte něco špatně diagnostikované. Jenomže pravá podstata toho všeho se dostává až o dobrý týden déle, kdy musela být babička odvezena do nemocnice na pohotovost. Tam si s ní nevěděli rady, musela jít na jiné oddělení. A tam ji konečně přijali na lůžko, přičemž rodiče museli čekat více jak pět hodin, než ji přijali do pokoje!

Člověk si říkal, že je babička v dobrých rukou, je přece v nemocnici, kde ji z toho snad o něco dostanou. Jak se člověk mýlil! Co jinak říct na nemocnici, kde je přístup takový, jako byl zde. Nebudu ovšem jmenovat ani oddělení, ani nemocnici, ani nic jiného, protože nechci nic rozšiřovat a dostat se do problémů. Ovšem o zážitek se podělím.

Nejdřív se odmítli babičce starat o nohu, že to není záležitost jejich oddělení a nehrnuli se do toho zkontaktovat to správné oddělení, přičemž při špatné léčbě mohla babička přijít o nohu! Další šok přišel v tom, že babička neměla mít dietu stejně jako paní vedle, ale přesto jídelníček dostala jednou (a možná i víckrát, to nám babička neřekla) jiný než ta paní, jako kdyby byla na přísné dietě. A já si jenom říkám, kde asi skončilo babičky jídlo? Ještě tohle se dá ale nazvat slabým odvarem.

Nejhorší bylo, když se dorazilo k babičce jeden den a bylo nám od ní řečeno, že v noci potřebovala sestru. Jenomže ať zvonila, jak chtěla a křičela, jak mohla, žádná sestra se celou noc neobjevila. Až ráno nová směna se objevila. I žena vedle babičky se snažila sester dovolat v noci a nikdo nepřišel. Takže skvělé, kdyby tam v tom pokoji někdo umíral tak ho ty 'milé sestřičky' nechají nejspíš chcípnout! Říkám si, co měly celou noc tak důležitého, že si nevšimly zvonění ani volání.

A pak si člověk nakonec říká jaká šikana tam vůbec je. Promiňte, ale když babička trpí a bojí se zavolat na sestru nebo doktora se slovy, že k ní budou hnusní, jakmile si bude stěžovat, že jí něco trápí, tak to už je vrchol všeho nejhoršího. Aby se starý člověk bál v nemocnici vůbec zavolat sestru nebo doktora o prášky na bolest nebo, že potřebuje s něčím pomoci s tím, že k ní potom budou hnusní, to už je moc. Vím, že šikana je všude, ale přece jenom k pacientům a hlavně starým by být nemusela.

Babička byla propuštěna a byla nám teď navrácena v ještě horším stavu, než když šla do nemocnice. Kdo ví, jak to s ní bude dál. A hlavně proč někoho, kdo je na tom takhle, vůbec z nemocnice propustili?! Co je to za systém?!

Ale říkám si, že už teď chápu, proč se ve zprávách často objevují stížnosti a žaloby na doktory/sestry nebo nemocnice, jestli tam je jejich přístup taky takový! A stejně tak si říkám, že za takový přístup chtějí dostat přidáno a furt si stěžují! Jistě, možná, že nevidím všechny negativy, kterými tihle lidi prochází. Ale tak se na tu práci neměli hlásit, když se jim nelíbí dělat všechny tyhle věci a starat se o lidi. Člověk, aby se bál do nemocnice chodit kvůli šikaně a z toho, že nikdo nepřijde, až bude člověku zle!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 31. ledna 2015 v 18:33 | Reagovat

Moje prateta (sestra mámina táty) šla do nemocnice s tím, že jí vážně není dobře. Poslali jí domů, s tím, že je to chřipka, že to vyleží. Nevyležela a bylo jí ještě hůř, jenže neměli žádná lůžka a tak jí zase poslali domů. Nakonec umřela na rakovinu. Takhle nějak mi to popsala máma, já byla v té době osmiletá. Přímou zkušenost s rakovinou zaměněnou s chřipkou mám ze střední, kdy nám řekli že pan učitel je nachlazený a o měsíc déle se za něj sloužila mše.
Doktoři i zubařka, kam chodím, jsou lékaři, ke kterým máma chodí už roky, měnit doktora bych se asi celkem bála. Kamarádka šla k doktoru s tím, že jí strašně bolí v krku a on tam zrovna byl někdo na zástup, kdo absolutně ignoroval to, s čím tam přišla a poslal jí na ortopedii, že má křivá záda. Občas si tak říkám, jestli má vůbec cenu  k doktoru nebo do nemocnic chodit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama