Novoroční předsevzetí, ne díky

3. ledna 2015 v 11:55 | Eva |  Psaní
Nový rok přišel a už nám ten 2014 skončil. Jak to bývá u hodně lidí, tak si dávají novoroční předsevzetí, které buď dodrží, nebo postupem času se na ně vykašlou a nakonec je nedodrží.

V minulosti jsem byla jedna z těch, co jsem si každý rok dávala předsevzetí. Věty typu, že zhubnu, budu se učit, udělám tohle nebo tamto. Nakonec jsem od toho upustila a dělala jsem si stejně, co jsem chtěla. Pro mě nemá cenu dělat novoroční předsevzetí a stejně mi z jisté části přijdou jako hlouposti.

Nov rok a nový začátek, ale copak pouze nový rok ve vašem kalendáři znamená to, že můžete ve svém životě něco změnit? Pro mě ne a proto si už posledních několik let žádná předsevzetí nedávám. Přijde mi to jako zbytečnost, kterou stejně nedodržím. Někteří to třeba dodrží, a proto jim to přijde super, ale vážně. Kolik z vás opravdu všechna vaše novoroční předsevzetí splnilo?

Rozhodnout se, že ve svém životě něco změníte, můžete po celý rok. Je možné, že jsem nějak přehlédla tu pravou podstatu novoročních předsevzetí. Je to možné, protože v naší rodině se nikdy novoroční předsevzetí nedávala. Od svých kamarádek jsem pořád jenom slýchávala, že jejich novoroční předsevzetí jsou buď zhubnout, nebo si najít kluka. Na to nepotřebuji nový rok, abych se pro něco takového rozhodla. Tohle přece mohu udělat kdykoli.

Nový rok není padající hvězda. Nejsem moc na tyhle věci, protože jim popravdě moc nevěřím, ale to už bych si spíše přála něco pod padající hvězdou a doufala, že se moje přání splní. Než abych si dávala novoroční předsevzetí, které závisí čistě na mé osobě stejnak po celý rok. Nelíbí se vám vaše postava? Můžete se rozhodnout, že zhubnete klidně v září. Nepotřebuji čekat na nový rok, abych si řekla: "Tak letos zhubnu aspoň o X kilo!"

Proto v době, kdy si lidé dávají novoroční předsevzetí, raději nic neříkám na tohle téma, vyhýbám se mu a říkám, že jednoduše žádné předsevzetí nemám. Nemá cenu některým vysvětlovat to, co tady v článku. Stejnak se většina předsevzetí posunuje, protože je nedokážete splnit. Furt dokola něco oddalovat taky není pro mě. Buď to udělám, nebo ne. Záleží to čistě na mé osobě a nepotřebuji na takové věci čekat, až odbije půlnoc nového roku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 3. ledna 2015 v 12:43 | Reagovat

Sdílím tvůj názor. Nový rok ani nemám moc ráda, je prostě jen další den. Když chce někdo změnu, měl by mít vůli a ne datum v kalendáři.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama