Vyber si!

29. ledna 2015 v 11:11 | Eva |  Témata týdne
Někdy si jenom říkám, proč se neumím lépe rozhodnout a neumím si jednoduše říct "Vyber si!". Ne, u mě je jednoduše všechno komplikované a neumím se rozhodnout pro jednu věc a tu další posunout někam stranou na později, až dokončím tu první věc. Jsem v tomhle jednoduše nerozhodná.

Když se mám rozhodnout jestli budu dělat tohle nebo tamto, neumím si vybrat. A když se nakonec pustím do jedné věci, tak furt přemýšlím nad tou druhou věcí a nakonec skončím tak, že začnu dělat tu druhou věc. Nebo to střídám a pak z toho nic nemám. Často si říkám, proč se prostě neumím rozhodnout pro jednu věc a vybrat si?

Když bych měla něco zmínit, tak například psaní. V hlavě mám několik nápadů. Před spaním často přemýšlím nebo chci dát do povídky něco, o čem se mi zdálo. Něco z toho zveřejňuji tady, něco jinde a potom ještě na jednom místě. Jenomže moje hlava se mísí nápady na všechny tyhle věci v psaní, že potom nevydržím psát tu jednu věc, chvíli jsem u toho, chvíli u toho a potom to končí tak, že nemohu pořádně zveřejňovat nic na jedno místo nebo druhé. Z toho důvodu už tady na mém blogu nějakou dobu nebyla aktualizace vícedílných povídek.

Když bych měla zmínit ještě něco dalšího. Před nějakou dobou jsem si řekla, že se začnu věnovat asijským jazykům. Řekla jsem si, že se budu věnovat po určitou dobu jednomu jazyku, než se naučím ho nějak dobře a potom se budu věnovat dalšímu. Jenomže, to bych opět nebyla já. Nemohla jsem si vybrat a začala jsem se s malými rozestupy věnovat korejštině, japonštině a čínštině. Sice je pravda, že si to pamatuji, takže se učím tak nějak všechny jazyky, sice pomaleji, ale učím. Navíc slovíčka si opakuji všechny najednou ve všech jazycích. Ale zase kdybych si dokázala vybrat, že se třeba první dva nebo tři roky budu věnovat čistě jenom jednomu z těchto jazyků, už bych ho třeba uměla o mnoho líp.

Jednoduše si neumím vybrat a jsem nerozhodná. Tolik bych si konečně chtěla umět říct "Vyber si!" a opravdu si podle toho vybrat. Ale i když si tuhle větu v hlavě nadhodím, tak si vybrat neumím. Samozřejmě, že tu jsou věci, které si vybrat umím, ale ve velké většině případů jsem takhle nerozhodná a neumím si vybrat jednu věc. Pak to končí celkem zmatkově, neúplně, nepřehledně. Jenže taková už nejspíš jsem a nezměním se. Prostě si neumím vybrat jednu věc, které se zrovna budu věnovat a vždycky mě v hlavě bude 'strašit' ta další věc.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama